Pratik BilgilerYemek Tarifi

Patates Kızartmanın Püf Noktaları

Dışarı çıktığımızda karnımız acıktığı zaman fast food ürünlerinin satıldığı yerlere sıklıkla gideriz. Orada hazırlanmış olan patateslerin tadı çok lezzetli gelir adeta bir menü daha yemek isteyebilirsiniz. Çıtır olduğu gibi oldukça güzel kızarmışlardır. Evde aynı şekilde patates kızartması hazırlamak isteyenlerin püf noktalarına dikkat ederek lezzete ulaşabilirler. Patates kızartma makinesi ile birlikte yapılabilir ama bunu doğru zamanlamada yapılması önemli.

Püf Noktalar
Patatesleri soyunuz sona eşit şekilde parçalara bölünüz büyük parçalardan daha çok küçüklerini tercih ediniz. Serçe parmak kalınlığında patatesleri doğrayın yıkadıktan sonra süzülerek iyice kurulmasını bekleyin. Mutlaka tavanızdaki yağın kızgın olmasına özen gösterin suda haşlanmayacak kızarak bunu da kenara yazın. İsteyenler bu şekilde afiyetle çıtır patates yapabilirler.

İlaveden daha lezzetli olmasını hazır paket patates tadını yakalayacaklar için ise patatesleri az piştikten sonra çıkartarak soğumasını bekleyin. Buzdolabı poşetine patatesleri koyarak derin dondurucuya koyunuz. Soğuması ile birlikte buzdolabında 6 saat sonra çıkartarak kızartınız dışarıda yediğiniz patatesin tadına ulaşacaksınız. Yalnız unutmamanız gereken husus ise dışarıdan aldığınız patates hazır kızartmalık olmadığından dolayı yemeklik olmamasına dikkat ediniz. İsteyenler dışarıdan dondurulmuş paket patates alarak kızartma yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu