Sorular Cevaplar

Pepee Çocukları Nasıl Etkiliyor

Pepe çocukların hayatında önemli yere sahip. İlk günden beri çocuklar üzerinde yarattığı etki sayesinde pozitif olarak yönlendirmekte.

Son zamanların en iyi çizgi dizilerden birisi olan Pepee çocuklar tarafından sevilerek izlenmeye devam ediyor. Sevilen dizi olduğu gibi kısa süre içersinde aileleri içinde endişe yaratıyor. Her ne kadar çocukları okula hazırlayıp eğitici çizgi dizilerden olsa dahi meraklandırdığı noktalar oluyor. Çizgi filmi izleyen çocuklar üzerinde ne kadar etki yarattığı kendi dünyasında pepeyi nasıl hayat verdikleri merak ediliyor. Çocukların iç dünyasında kahraman haline gelip bazen söz dinlemez olup sonra doğru yolu bulan kahraman olsa dahi aileler için endişe kaynağı olabiliyor.

Gerçek hayattan uzaklaşan çocuklar artık çizgi film içersinde yaşayarak okullarını ihmal etmeye başlayabiliyorlar. Ders çalışması gerektiğini bilse dahi şarkılar söylendiği zaman derslerinden geri kaldıkları zamanlarda olabiliyor. Pepe yaşananlara karşı olumsuz kalabildiği gibi çocukların geleceğini de etkilemektedir. Çizgi filmler ailelerin denetimi altında olup seyrettirilmesi gerekiyor. Devamlı olarak çizgi filmlerde takılı kalan çocukların zihinsel olarak gelişiminde olumsuz etki bıraktığı görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu