Okul

Paylaşma ile ilgili Hikaye

Çanakkale savaşının yıldönümünde şehitliği ziyaret için okul gezi düzenleyecekti. Katılacak olan herkesin yolculuk için yemek ve giysi ihtiyaçları karşılanmaları istendi. O büyük günü beklerken oldukça sabırsızdım. Boğazdan geçmek isteyen düşman gemilerinin nasıl bozguna uğratıldığına birebir şahit olacaktım. Geziye gitmek için hazırlıklarımızı yapıyorduk. Yiyecek en önemlisiydi, annem poğaçalar börekler her şeyi hazırlıyordu.

Çantamı hazırladım her şeyi yeri yerine koymuştum. Gezide yemekten suya kadar ihtiyacımız olabilecek her şeyi almıştık. Yolculuk esnasında okuyacağımız kitaplar sayesinde bilgi haznemizi geliştirecektik. Belki acıkırdık belki susardık diye hiçbir şeyim eksik değildi. Annemin o güzel kokulu poğaça ve börekleri de çantamda yer almıştı.

Hafta sonu gezi günü geldiğinde sabah erkenden kalktım hazırlıklarımı tamamladım. Okul bahçesinde beklemeye başladık. Otobüs geldi sırayla otobüse bindik. Yolculuk 12 saat sürecekti ama her anına değerdi. Bir otobüs dolusu öğrenci ile koltuklarımıza oturduk. Yoklama alındı ve yola çıkmak için hazırdık. Öğretmenimiz yolculuğun başlayacağını herkese kısa uyarılarda bulundu.

Gezi alanına geldik hep birlikte otobüsten indik. Herkes ihtiyacı olanları yanına aldı. Kimisi çantasını geride bırakmıştı. Susadık gezi esnasında herhangi bir yerden su alamazdık. Çantamda ihtiyacım olur diye fazladan suyum vardı. Hep birlikte su ihtiyacımızı giderdik ve geziye devam ettik. Mola verdiğimiz yerde bir şeyler yiyebileceğimizi düşünerek çantamdaki poğaça ve börekleri çıkardım. Kimi arkadaşım yanına çantalarını almadığından dolayı ortak masa kurarak herkesle paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu