Okul

Paylaşmak Niçin Bir İhtiyaç ve Erdemdir

Sosyal canlılardan olduğumuz gibi topluluk halinde yaşarız. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda birlik beraberlik içerisinde yaşamışızdır. Birlikte yaşarken maddi ve manevi bakımından destek olunur. Paylaşmak doğamızda gerekli olup insanlar arasında yardımlaşmanın en güzel halidir. Hayatımızda her şeyimizi paylaşırız bunlar sevgi, sevinç, heyecan, üzüntü, kader gibi yaşadığımız duyguları da ifade ederiz. Dostlarımızın yanında destek olup onların rehberliğini yaparız. Dini ve milli bayramlarımızda paylaşmanın sembolize halidir.

Türk kültüründe dayanışma ve yardımlaşma sağlanarak insanları yüceltir. Acılarımızın hafiflemesini sağlayıp üzüntülerden kurtulmamıza olanak sağlamıştır. Bizde bunlara dahil olarak kendi yolumuzu belirmemize fayda sağlar. Paylaşımlarımız arttığı sürece insanlarda bize aynı şekilde karşılık verecektir.

Sahip olduklarımızı kendimize saklamak yeteri kadar doğru değildir. Toplumun gelişmesinde ihtiyaç duyulur bunlara dahil olan insanlar oldukça erdemlidir. İnsanların toplumda saygı ve sevgi içinde yaşamasını sağlayan durumlardan olmuştur. Doğruluk insanları geliştiren unsurdur. Bizde yardımlaşıp daima dayanışma içinde görülmemiz gerekir. Dinimizce de olduğu gibi iiylik karşılığında iyilik görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu