Okul

Peygamber Efendimiz Neden Örnek Alınmalıdır

Peygamber Efendimizi Neden Örnek Almalıyız, Peygamber Efendimiz Örnek Almamızın Nedeni

Peygamber Efendimiz her zaman örnek alınacak insan olmuştur. Hz. Muhammed (s.a.v) Allah kendisine bildirdiği İslam ahlakı ve azim kararlılık doğrultusunda insanlara en güzel şekilde anlatmasını sağlamıştır. Peygamber efendimiz doğruluk ve dürüstlüğün temsilcisi olup insanlara devamlı şekilde hoşgörülü davranmıştır. Yaşadığı zorlu dönemlerde dahi sabrederek bir gün güzelliğe kavuşacağını düşünmüştür.

Allah’a inanarak yaşamını devam ettirmiştir. Allah’ın izni ile birlikte geniş bir coğrafya üzerinde Müslümanlık yayılarak insanlar güzel ahlaka sahip olmuşlardır. İnsanlar milyonlarca yıldır yaşamış olup güzel ahlakı Müslümanlıkta bulmuşlardır. Sahip olunan düşünceler ve hareketler yönünde insanlar sabırlarını terbiye ederek ulaşabilirler.

Hayata olumlu yönde bakmamız gerekip sorunları kavga ve gürültü ile değilde sabırla konuşarak halletmemiz gerekiyor. Sıkıntılarımız elbette geçecek isyan etmemeli sabırla bekleyerek geçmesini sağlamalıyız. İnsanlar bazı durumlarda aceleci davranarak hatalar yapmamızı önlemeliyiz. Olayları bilmeden önce kararlar vermemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu