Teknoloji

Pokemon Go Nedir? İpuçları

Pokemon Go, dünyada yeni bir akımın temelini oluşturdu. Sanal gerçekliğin dünya üzerinde yaşanması, oyunların en çılgını olarak görülerek milyonlarca insan fırsat bilerek sokaklara indi. Büyük ilgi gören mobil oyun ipuçları ile sizi kendinizden alacak. Asosyal insanların dahi oyunun etkisine kapılarak gün boyunca kendilerini sokaklara attılar. Kullanıcıların gün boyunca pokemon yakalamak için gece gündüz ellerinde telefon sokaklarda geziyorlar.

Pokemon Go, akıllı telefonlarla GPS ve internet bağlantısıyla oynanabilecek teknolojiye sahip olan mobil oyundur. Dünya üzerinde sanal gerçeklik oyunu olarak GPS sayesinde bulunduğunuz yerlerde pokemon bulabilirsiniz. Gerçek hayatta belirli adreslerde savaşabilir, poketopu toplayarak yeni pokemonlar yakalayabilirsiniz. Pokemon toplayarak kendi koleksiyonunuzu oluşturarak diğer oyuncularla savaşabilirsiniz.

ABD’de yayınlanması ile Apple’ın App Store’unda ilk sıraya yerleşti. Pilot ülkeler olarak ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da indirebilir durumdadır. İlerleyen tarihlerde tüm dünyaya açılacak olan oyun için şuan tarih belirlenmedi. Pokemon Go yapımcısı Nintendo, diğer ülkelerde yayınlanma aynı anda olacağı için sabırla beklemelerini istedi.

Pokemon Go henüz ülkemizde indirilmesi mümkün olmadığından dolayı yama paketi APK sürümleri sayesinde oynanmaya imkan sağlıyor. Resmi olmayan sürümlerin telefona zarar verebileceğinden dolayı kullanıcılar bu konuda dikkatli olunması istedi.

Yapımcılar kullanıcıları uyarıyor

Gerçek dünyada oynanan oyun olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Oyun esnasında çevrede pokemon bulabilmek için telefona odaklanan oyuncular kazalara sebep olabilir. Çevresel faktörlere dikkat ederek kazaların önüne geçmeleri sadece bir oyun olduğunu unutmamaları gerektiği konusunda uyarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu