Okul

Polis Mesleği Avantajları ve Dezavantajları Hakkında Bilgi

Toplum içersinde kahraman ve önemli bir meslek olarak görülen polisler meslekleri gereğine bazı olumlu olumsuz etkileri olabiliyor. Yaşamlarını boyunca suçlular ile mücadele etmeleri hayatlarını tehlike altında olması aile içersinde büyük etki bırakmaktadır.

Toplum güvenliğinden sorumlu olan polisler görevlerini yerine getirmek için her anlarında canlarını tehlike altına atarlar. Yaşanan sorunlar çerçevesinde olay yerine intikal ederek sorunların çözülmesinde görevli kamu personelleridir. Sorumlulukları ile birlikte aile içersinde ilgi gösteremediklerinden dolayı sıkıntılı dönemlerde yaşarlar. Nöbetçi oldukları günler çok yorgun olup şark olarak bilinen doğu görevlerinde mecburi olarak görev yaparlar. Ülkemizde terör olaylarından dolayı ailelerin gözü hep onlarda kalıyor.

Polislerin kendilerine öz hakları vardır görevleri ile birlikte tazminatlarını alabiliyorlar. Yaşlarına göre daha fazla para alabilirler ailelerine refah bir yaşam verebiliyorlar. Askerlikten muaf tutulmaları ile birlikte görevlerini polis olarak yapabiliyorlar. Ülkemizin güzelliklerini görme imkanları olarak insanlara yardım ederek hayır dualarını alıyorlar. Toplu taşıma araçlarında ücretsiz olarak yolculuk etme hakları vardır.

polislik
polislik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu