Okul

Polis Olmak İçin Hangi Okulları Okumak Gerekir

Polis Olmak İle İlgili Bilgi, Polis Olmak İçin Hangi Okullara Gidilmeli

Polislik kutsal bir meslek grubuna dahildir. Küçükken sorduklarında örnek aldığımız meslek olup büyüyünce polis olma hayalimizi söyleriz. Bunları hepimizin gerçekleştiremeyiz şanslı olanlar polislik okur ve görevine başlarlar.

Polislik kolejinde okunması gereklidir. Ülke içersinde ihtiyaç olduğu zaman lise, teknik lise yada dengi okullardan mezun olan kişiler polisliğe dahil olabilirler. Geçtiğimiz sene polis ihtiyacından dolayı üniversite mezunlarına başvuru hakları tanınmıştı. Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin çeşitli ihtiyaçları devlet tarafından karşılanılır. Polis olanlar aynı zamanda askerlikte muaf sayılırlar. Bu süreç boyunca evlenmeleri yasak olup evli olanlar okula alınmazlar. Okulda başarıyı yakalayıp mezun olduktan sonra mecburi hizmetini yapmayanlardan 4 katı olarak geri ödemeleri gerekir.

6 Yorumlar

  1. Polis olmayi yillardir duşunuyorum ama boyum kisa olduğu için bu halim kursağimda kaliyor. 17 yaşinsam kendimi bildim bileli polis olmak istedim ama malesef bu engelden dolayi olamiyorum.

  2. 6.sınıfa gidiyorum ve polis için neler gereklidir? ve polis hakkında bir sürü bilgi edinmek istiyorum.

  3. ben daha orta okul okuyorum ama aşırı derecede polis olmak istiyorum yunus polisi lise okursak tek yunus polisi olabilirmiyiz yada ünüversiteye geçmeden lisede polis olabilirmiyiz

    1. ben de yunus polisi olmak istiyorum ama hangi bölümü okuyacagimi bilmiyorum yardım edermişin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu