Okul

Sabır Acıdır Meyvesi Tatlıdır Kompozisyon

Hayatın her noktasında karşılaşacağımız sorunlar olacaktır. Sonu gelmek bilmeyen kötü durumların dahi önüne geçilebilir. İnsanlar belirli dönemlerde sıkıntılar içinde yaşamalarına rağmen sonunun iyi olacağını bilirler. Sabretmek hayatlarında sahip olabileceği erdem olduğunu yaşamları boyunca bir çok kez tanıklık etmiş olacaklardır.

Acı günlerin yaşanacak olması sonunda refahlığı getirir. Nasıl kara günler tez geçtiği gibi iyi günlerin habercisi olmaktadır. Karşılaşacağımız sorunlarda gün yüzüne çıkmamız için gereklidir. Zorluklarda hemen pes etmemeli öyle mücadele etmeliyiz. Bazıları erkenden kurtulmak isteyen sabırsız davranabilirler. İyi sonuçların elde edilmesi için sabırlı olunmalıdır. Sabırlı olmak insanları olgunlaştırarak öğretir. Sabrın meyvesi her zaman tatlı olacaktır. Sabredilecek durumlarda beklenmeli karşılığında mükafatını alacağımızı bilmeliyiz. Hayat insanı sabırlı olmak veya olmamak arasında test eder. Başarıya ulaşıldığı takdirde mükafatına da ulaşılır.

Hayatın her noktasında sabırlı olmalı öyle hareket etmeliyiz. Sorunların önüne geçilmesinde en büyük yardımcımız olacaktır. Dinimizde bize sabırlı olmayı ve olaylar karşısında soğukkanlı davranmayı öğretir. Acele işe şeytan karışacağı gibi sonucu kötü olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu