Okul

Sabır ve Cesaret Daha Çok Hangi Durumlarda Gereklidir

Hayatımızı düzenleyen iki unsur sabır ve cesarettir. Geleceğimize yönelik hayatımızı belirleyeceğimiz zaman ihtiyaç duyarız.

Sabırlı olmak insana erdemlik kazandırır. Sorunların üstesinden gelmek için sabırla beklenir, doğru zamanda ise harekete geçilir. Amacımıza ulaşmak için beklemesini bilmeli sonradan doğru kararı vermemiz gerekmektedir.

Cesaret, sonuçlarının bir çok kişiye zarar vereceğini ve olumsuz etkileneceğini düşündükleri şeyleri yapmaktır. Bazen toplum içinde konuşmakta bir cesaret örneğidir. Alınacak kararlar ve yapılacak işler bu nedenle insanı etkiler. Yapmak bazen korkutabilir, sonuçlarının ne olacağını bilmeden işler yapabilirsin. Cesaret gerektiren bir çok iş gerektirir.

İnsan hayatında bir çok zorlukla karşı karşıya kalabilir. Bazen sabırla beklemek çözüme ulaştırırken, bazen de cesur olup harekete geçmek gerekir. Her durumda cesur olup ani kararlar verip öfkeyle hareket edilmemeli. İnsanın cesaretli olması onun kazanmasını sağlar. Haksızlıklar karşısında sabretmemek gerekir, cesaretli olarak karşısında durmalıyız. Herkes sabrın ve cesaretin nerede kullanıldığı bilirse eğer toplumdaki kargaşanın önüne geçilerek düzen sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu