Okul

Saman Altından Su Yürütmek İle İlgili Kompozisyon

Saman altından su yürütmek deyimine dair kompozisyon yazacağız. İşini doğru ve dürüst şekilde yapmayan insan, herkesi yanıltma çabası içerisine girerek hareket etmesidir. İnsanlar birbirine muhtaç halde yaşamlarına devam eder. İhtiyaçları farklılık gösterebilir ancak insani olarak sosyal ilişkiler kurarlar.

Arkadaşlık, dostluk, aile, akraba olmak gibi özellikler güven duygusu sağlar. Bazı insanlar bu değerlere rağmen insanlara güvenmez, gizli saklı iş yapmak isterler. İnsanların güven duygusuna zarar veren bu davranışlar er ya da geç ortaya çıkar. Sevgi ve saygıdan daha farklı görülen bu durumda yapılan gizli saklı iş herkesten gizli olur. Gün gelir ortaya çıktığında saman altından su yürüttüğü söylenir. Burada saman iş olup kimsenin farkına varmayacağı türden işler yapmasıdır. Bir işte çalışabilir, evlenebilir, borçlanabilir, gizli saklı karlı iş yapabilir. İnsanın güvenini boşa çıkartan bu davranış arkadaşlık bağlarını da zedeler. Ne olursa olsun karşısındaki kişiye saygı duymalı ve değer göstermelidir.

Bu nedenle saman altından su yürüten ve yürütmeye çalışan hilekar insanlardan uzak durulmalıdır. Bir kez gizli saklı iş yapan biri yarında yapabilir. Cambaz bir insandan beklentiler olmamalı, saman altından su yürütürken sizin de kuyunuzu kazabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu