Okul

Sevgiyi Anlatan Kompozisyon

Sevgi asla vazgeçilmeyen duygudur. Her canlının doğasında olan sevgi zamanla gelişir. Nefes almak, su içmek kadar gereklidir. Sevgi olmadan nasıl yaşanır ki? Hiçbir şeye değer vermeden hissetmeden ne yapabiliriz. Ne kadar zengin olursak olalım en büyük ihtiyaçlarımızdan biri sevgidir. Sevgi içten gelir, kişinin yüreğinde hissedeceği en önemli duygudur.

Canlı cansız her şeyi sevebiliriz. Gökyüzünü, bulutları, çevremizdeki insanlar dahi bunlar arasındadır. Ruhumuzun beslenmesi için gereklidir. Sevmek ve sevilmek asla parayla satın alınmaz. İnsanların duruşu, karakteri, varlığına duyulan değerdir. Yüreğinden gelen güzel düşünceler insanı etkiler. İçindeki kuş sevgiyle kanatlanır birilerine gönül verir. Sevgi gözle görülmeyen duygular arasındadır. Sevgi üzerine şarkılar yazılmış, resimler yapılmış, sözler söylenmiş, sanat eserlerine can verilmiştir. Seven insan her şeyin güzel olmasını ister. Sevdiği için yapmayacağı şey olmadığı gibi ona değer verir.

Sevgiyi tarif edilebilir ki gibi olsa da insan içindekini tam olarak tarif edemez. Derin duygular yaşanmasına rağmen sevgiye gösterilecek olan his önemlidir. İnsan yüreğinin yansımasıdır davranışları bakışları yüreğini gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu