Okul

Sevinçte ve Kederde Birlik Ne Demektir

Sevinçte ve kaderde birlikte olmak hayatımızın inişli çıkışlı olarak mutluluklarımızın yanı sıra yanında üzüntülerimiz sıkıntılarımızın olacağıdır. İnsan yaşadığı duyguları başkalarıyla paylaşmak ister. İnsan istemediği olaylar karşısında çeşitli hareketler yapabilir. Bazı durumlar bizi olumsuz da etkileyebilir. İnsanların bize yardımcı olmasını isteyebilir, üzüntülerimizi ve sıkıntılarımızı paylaşarak destek olmasını istememiz mümkündür.

Üzüntüler ve sıkıntılar toplumsal sorunlardan dolayı olabilir. Ailevi, evlilik, iş hayatında yaşayacağımız çeşitli sorunlarda bunlardan biri olarak karşımıza çıkabilir. Deprem, sel gibi doğal afetlerde bizi sıkıntıya sokar. İyi günde olduğu gibi kötü günde de zorlanarak biliriz. Sıkıntılar olduğu gibi iyi günde olduğu gibi kötü günde de yanımızda olmaları gerekmektedir. Sadece iyi günde birlikte olmanın bir anlamı olmadığı gibi sevinçte ve kaderde birlik içerisinde olmak tam bağlarla bağlanmaktır.

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde zarar gören evlerde insanlara yardım elleri ülkenin dört bir yanındaki insanlar ulaştırıldı. Gerekli maddi ve manevi yardımlar yapılarak o insanlara destek çıkıldı. Aynı zamanda yurtdışından bir çok ülke tarafından destek verilerek konutlar yapılarak insanların yaşamı için imkanlar sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu