Okul

Sofradan Kalkınca Neden Elleri Yıkamak Gerekir

Gün içerisinde dışarıda olup ellerimizle kapı yollarına, toplu taşıma araçlarında tutacaklara, çeşitli yerlere dokunuruz. Ellerimizde sayısız mikrop olacağından dolayı sofraya oturmadan önce yıkanması gerekir. Sofraya oturduğumuzda ellerimizin temiz olması, yediğimiz yiyeceklerle birlikte mikroplardan arınmış olmamızı sağlar. Sofradan kalkınca ellerimizde ekmek kırıntıları olacağından dolayı tekrardan elimizi temizlemeliyiz.

Hem dinen günah olduğu gibi hem de sağlık açısından olmaktadır. Sağlıklı kalmak için ellerimizi sürekli temizleyerek yağ, ekmek, yemek kırıntılarından temizlemeliyiz. Sağlıklı olmak adına temizliğimize özen göstermemiz gerekir. Sofradan kalktığımızda görüntü açısından da temizliğimizi yapmış oluruz. Her insanın bilmesi ve önem vermesi gerekliliktir. Sağlıklı olmak için mutlaka kendimize dikkat etmeliyiz. Kendi temizliğimizden en önce kendimiz sorumluyuz. Sağlıklı şekilde temizlendiğimizde sağlıklı kalmamız mümkün olur. Hastalıklar, mikroplar, kirlilikten uzaklaşırız.

El ve yüz temizliği önemlidir. Elimizi her yere değdirdiğimizden dolayı hasta olmamızda kaçınılmaz olabilir. Etrafı kirletmediğimiz gibi sağlıklı şekilde yaşayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu