Okul

Sömestr Tatilinde Neler Yapılır

Yarı yıl tatiline giren öğrencilerin bu zamanı nasıl değerlendirebilecekleri hakkında bilgi verici yazı hazırladık. Herkesin sabırsızlıkla beklediği dönemlerden birisi olmaktadır. Son sınıf öğrencilerinin sınav stresi ve heyecanı onları oldukça yoracaktır. Bu dönemi iyi değerlendirmeleri gerekmektedir hem ders hem de eğlenmeye vakit ayrılması gerekir.

Yarı yıl tatili 15 gün olmasından dolayı iyi bir plan içerisinde stresi atıp derslere yoğunlaşmanın zamanı olmalı. İlk olarak planlı olmak sizi başarıya ulaştıracak olduğunu bilmelisiniz. Hazırlayacağınız plana eksik olduğunuz konulardan dersleri, eğlenceyi ve dinlenmeyi de eklemelisiniz burada amaçlanan sizin rahat etmeniz olacaktır.

Ailelere düşen görevde çocuklara baskı yapılmamalı bu dönemi iyi değerlendirip arkadaş ortamında başarıyı yakalamaları için altın fırsatlardan birisi olacaktır. Zayıf notu olsa dahi bütün dönem boyunca ders çalıştırmanız onu okuldan soğutabilir dikkat etmelisiniz. Başkalarının yanında rencide edici konuşmalar dersleri zayıftı demeniz onu başarısızlığa iteceğini ebeveynler bilmeli.

somestr tatili
somestr tatili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu