Sorular Cevaplar

Son Günlerde Hastanelerde Yaşanan Olaylar

Son günlerde hastanelerde yaşanan bir olayı gazete haberi olarak kaleme alacağız. Sizde çevrenizdeki olayları yorumlayarak onlara haber değeri katabilirsiniz.

İstanbul’un gözde semtlerinden olan Kadıköy’de hastane ve yoğun bakımlar Suriyeliler ile doluydu. Milyonlarca Suriyelinin sağlık bakımı ve ihtiyacının karşılanması oldukça zor olmaktaydı. Devlet hastaneleri yetersiz kalıyor, özel hastaneler ile anlaşmalar yapılarak tedavi işlemlerine devam ediliyordu. Suriyeli vatandaşlar ülkemizde mültecilikten daha çok kendi vatandaşı olarak görülmekte. Bir eli yağda bir eli balda olan Suriyeliler durumdan haylice memnunlar. Hastane önünde uzun kuyruklara rağmen saatlerce ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanmak için bekliyorlar.

Suriyeliler tarafından hastanelerin imkanları sonuna kadar zorlanmakta. Başhekimlerin ve acilde görev yapan doktorların açıklamaları vicdanları rahatsız etti. Hastanelere yoğun olarak akın yapan Suriyelilerden dolayı kendi vatandaşlarına bakamadıklarından yakındılar. Yoğun bakımlar ve acil servislerin sürekli dolu olduğu belirtiliyor. Hasta kabulü yapamadıklarından dolayı bir çok kişi civardaki farklı hastanelere sevk edilmekte.

Suriyelilere ücretsiz sağlık hakkının tanınması, hastanelere yakın etmelerine yol açtı. Hastanelerdeki yoğunluktan dolayı randevu alınamadığı yer alıyor. Haber hattımıza yapılan ihbar mesajlarında Suriyelilerin bizden daha iyi sağlık hizmetlerinden faydalandığına dair mesajlar yağmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu