Okul

Sorumluluk İle İlgili Kompozisyon

Sorumluluk sahibi olmak bireysel anlamda gelişmesinin göstergesi de olmaktadır. İnsanın kendisini tanıması ve toplum içinde çeşitli konumlarda olmasında aldığı sorumluluklar önem taşır. Çalışma, aile hayatına alınacak her türlü sorumluluklar kişileri gösterir. Kendine düşen görevlerin yanı sıra çevresindekilere karşıda olan sorumluluklarını gösterir. İnsanlar büyümesiyle beraber sorumlulukları artarak o şekilde hareket ederler.

Alışkanlıklar küçük yaştan itibaren başladığı zaman yerine getirilmesi kolay olmaktadır. Küçük yaştan itibaren alınacak her türlü sorumluluk büyüdüğü zaman yerine getirmesine yardımcı olmaktadır. İnsan kendini olacaklara alıştırırsa eğer farkında vararak hareket eder. İnsanın kendisini tanıyarak keşfetmesine yardımcı olur. Bu sayede iyi yerlere gelerek başarıyı yakalamamız mümkündür. Her yaşın sorumluluğu ayrı olarak yaşamında insanlar çeşitli sorumluluklar altına girer. Korkar ve kaçarsa başarıyı yakalaması mümkün olmayarak elinden kaçıracaktır.

Çocukluktan itibaren bilincin geliştirilmesi küçük yaşlardan itibaren büyüdüğünü hissetmesi sağlanır. İnsanların kendisine olan özgüvenini kazanması da verilecek olan sorumluluklarla belli olur. Tek başına bir şey yapamadığı takdirde bazı sorumluluklardan kaçar duruma gelir. Davranışların toplum içinde iyi noktalara ulaşılmasında en büyük yardımcısı olacaktır. Kazanılması gereken duygular içinde olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu