Okul

Sorumluluk İle İlgili Yazı

Toplumda aktif bir birey olarak kalmamız için toplumsal sorumluluk sahibi olmalıyız. Düzenin devamlılığı için toplumda bulunan her birey yardımlaşma, dayanışma gibi önemli sorumluluk sahibi olmalıdır. Sorumluluk duygusu gelişmesi insanların çevresinde olan olaylara karşı tepki verirler. Kimi insanlar sorumlu iken vurdumduymazlık etmeyerek toplumun gelişmesine katkı sağlar.

Sorumluluk duygusunun gelişmesi toplumun kalkınmasında etkili olur. Herkes bir işin ucundan tutarak doğru iş yaptığında o ülke gelişir kalkınır. Aile içinde yapmaları gereken görevleri yerine getirir. İş hayatında başarılı olarak hem kendisine hem ülkense hizmet eder. Kendi yaşamlarını düzene koydukları gibi başkalarına da yardımcı olurlar. Düzen ve huzur için çok önemlidir.

Herkes bir işin ucundan tutarak yerine getirmeli. Üzerimize düşen sorumluluğu birey olduğumuzda üstleniriz. Yapmamız gerekenler belli olduğundan, işimize gücümüze iki elle sarılmalıyız. İşimizde başarılı olmak sorumluluğumuzu gösterir, asla bırakmamalı doğru şekilde yerine getirmeliyiz. Ailemiz, çocuklarımız, işimiz, yaşamımız bizim için birer sorumluluktur. Büyüdükçe kendi sorumluluklarımız her geçen gün artar. Bizde kendimizi bilir öyle hareket edersek içimiz rahata kavuşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu