Okul

Su Bir Yaşam Mucizesi Susuz Yaşam Düşünülemez Neden

Su, tüm canlıların en temel yaşam kaynağı olmaktadır. Yaşamlarını sürdürebilmek için suya ihtiyaç duyarlar. Susuz yaşam düşünülmeyeceği gibi insan suyu kullanarak canlılık faaliyetlerini yerine getirir. İnsanlar hayvan ve bitki türleri yaşamlarını sürdürürken sudan faydalanırlar. Dünyamızın hayat bulması suyun doğada karışarak canlı türlerine yaşam vermesidir.

Su canlılar için bir mucizedir. Her canlının temelinde suyun olduğunu düşünürsek dünyamızı diğer gezegenlerden ayıran suyun olmasıdır. Gazların ortaya çıkarak atmosferimizin oluşmasına kadar su önem kazanmaktadır. Harika yaratılan dünyamızda canlıların yaşam kaynağı su görülmüştür. Bir damla suyun nelere yaşam vereceğini bilseniz mucize olduğunu anlayabilirsiniz. Suyun hayatımızı nasıl değiştirdiğini görebiliriz. Tükenmez bir kaynak olarak görülmesi ve tüketilmesi insanların en temel ihtiyacıdır. Su olmadan bir iki gün yaşayamayız ve neslimiz tükenir. Tüm canlılar suyun nimetlerinden faydalanarak yaşamına devam eder.

Vücudumuzun %70’i su olduğunu düşünürsek tüm organlarımız suyla çalışmaktadır. Yaşamın kaynağı olan su insana ve doğadaki tüm canlı varlıklara hayat vermiştir. Her canlı sudan faydalanarak yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu