Sorular Cevaplar

Sucuk Dananın Neresinden Yapılır

Sucuk yapmayı düşünüyorsanız öncelikle dana eti kullanmanızı önerebiliriz. Sucuk en lezzetli dananın sırt bölgesinden yapılır oranın eti daha yumuşaktır kıyma olarak çektirince biraz daha yumuşak sucuk yapma kıvamına gelecektir.

Kahvaltıların olmazsa olmazı olan sucuk yumurta ile eşsiz bir lezzet olarak geliyor. Kızartması, tostlarda iç malzeme için kullanılır. Sucuklu kuru fasulye gibi bir çok yemeğe de katılabilir. Piyasada işlenmiş gıdalar sucuğun has tadını vermiyor. Kurban kestikten sonra alacağınız et parçaları ile lezzetli sucuklar yapabilirsiniz.

Sucuk için tercih edilecek olan et dananın sırt kısmından olanlarla yapılır. En lezzetli ve yağlı olan ettir. Sucuk için tercih ederek evde hazırlanabilir. Marketlerde bulunan sucuklarda %100 dana ibaresi yer almasına rağmen ev yapımı sucukların yerini tutmuyor. Lezzetli sucuk istiyorsanız eğer dana etinin küçük parçalar halinde doğranarak çekilmesi gerekir. Sucuk yapmak istiyorsanız tercihiniz kaburga ve sırt kısmından alacağınız etle yapmaktır. Sucuk yapılacak olan kıyma hazır olmamalı öyle seçim yapmalısınız. Sucuğun içindeki yağlı kısmı kızartıldığı takdirde o dışarı veren yağ kısmıdır. O yüzden yağlı et seçerek çektirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu