Okul

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon

Teknolojinin insanlığa özgürlük getirmesi beklenirken kölelik sistemine geçiş yapılmıştır. Herkes yeniliklere bağlı olarak yaşamlarını sürdürür olmuştur. Her geçen gün bilimin gelişerek teknolojik gelişmeleri ileri boyutlara taşıması köleliğinde yükünü ağırlaştırmıştır. Teknoloji olmadan işimizi yaparken, mekana ve mesafe olmaksızın devamlı bağlı haldeyiz.

Herkes evinde, dışarıda, iş yerinde teknolojinin imkanlarından yararlanmakta. Dünya düzeni değişime uğrayarak teknolojiye ağırlık veriliyor. Farklı bir bakış açısından baktığımızda yenilikler aslında kollarımıza ayaklarımıza vurulan zincirler olmakta. İş yapılacağı zaman internet olmadan hiçbir şey yapılmamakta. Zararlarını düşündüğümüzde gün geldiğinde teknolojiden yoksun kalmak insanları çaresiz bırakacaktır. Dünyanı yüzyıllar oyunca geriye götürebilir. İnsanlar daha sağlıklı yaşayamıyor, hareketsizlik beslenme insanları genç yaşta ölüme götürüyor. Teknoloji akıl işi olduğundan dolayı aklını kullanamayan insanlar için yoksulluk gösteriliyor. Yaşadığımız çağda artık insanların yaşamları teknoloji üzerine kuruluyor. Her alanda karşımıza çıkarka bizi kendisine bağlamakta.

Modern dünyanın köleleri olan insanlar artık bağımlılık durumunda. İleri boyutlara ulaşmasıyla kendi işlerini sadece başkaları ile yapabilmektedirler. Ölçülü ve tutarlı olunması gerektiği hareketlere dikkat edilmesi gerektiği gösterilmekte. Teknoloji hayatımızın olmazsa olmazı olmasına rağmen bizi yarı yolda bırakabilir. Teknolojinin zararlarından korunmak için teknoloji olmadan da kendimize hayat kurmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu