Okul

Teknoloji Neden Bu Kadar Hızlı Gelişiyor

Teknolojinin hızla gelişmesinin altında yatan sebep talep oranıdır. Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşamını sürdürmektedir. İhtiyaçların karşılanması için firmalar üretime geçerek insanlara sunmaktadır. Pazar payının büyük olması teknoloji firmaları tarafından devamlı yeni ürünlerin üretilmesine yöneltmiştir. Her geçen gün bilim insanları daha yeni bir şeyler üretme çabasında oluyorlar.

Teknoloji insan yaşamında en çok fayda sağlayan ürünlerdir. Getirdiği yeniliklerle birlikte insanların önemli ilgisini çekmektedir. Beraberinde olumlu ve olumsuz etki yaratmasına rağmen insan tarafından büyük talep gösterilmektedir.

Telefon, bilgisayar, internet gibi alanlarda önemli gelişme gösterir. Pazar payı ve talebin en yüksek olduğu noktadır. İnsanlar ihtiyaçlarını bu sayede yüksek miktarda karşılayabilir olmuşlardır. Sürekli olarak yeni telefonların üretilmesi insanlar için talebi arttırmıştır. Birkaç özellikle beraber binlerce TL değerinde oluyor. Teknoloji insana yetmediği gibi yeni şeylere meraklı olmaktadır. İnsanlar yeni icat ve ürünlere karşı zayıf olurlar. Teknolojiye karşı zayıflıkları bazı teknoloji firmaları tarafından geliştirilmeye açık kalmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu