Okul

Teknolojik Aletler Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Teknolojik aletleri tanımakla başlayalım. Hayatımızı kolaylaştıran elektronik aletlere denir. 20. yüzyılın en gelişmeleri teknoloji alanında olmuştur. İnsanlık için yapılan buluşlar sayesinde üretim, tıp, ulaşım alanlarında yükselişler sağlanmıştır. Hayatımızın her alanında teknolojik ürünlerden yararlanarak kullanıyoruz. Bunların başında televizyon, radyo, bilgisayar, akıllı telefon, internet, kameralar olmaktadır. Bilgisayarların gelişmesi ile dünyaya hizmet eden teknolojik ürünler sağlanmıştır. Herkesin ulaşabileceği internet sayesinde aradıklarının cevaplarını bulabilir oldular.

Hayatımızın merkezinde yer alan teknolojik aletler olmasaydı yaşantımız çekilmez olurdu. Toplumun ulaşım, iletişim, üretim alanları başta olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Teknolojik aletler olmasaydı
İnsanlarla iletişim kurmak için ihtiyacımız olan kitle iletişim araçları olmazdı. Haberleşme alanında sıkıntılar yaşardık. Dünyanın öteki ucundaki insanların yanı sıra birkaç kilometre uzaktaki insanlara ulaşamazdık. Zor durumda kaldığımızda yardım istememiz zorlaşırdı. Sanayi alanında üretimler insan gücü ile olurdu. İnsan hatasından dolayı istenilen kaliteli sonuçlar alınmazdı. Gıda üretiminde insan müdahalesi sonucunda olacağından hastalıkların yayılması kaçınılmaz olurdu. İnternet olmaması ile insanlar bilgiye ulaşmadığı gibi toplumsal anlamda görüşlerini bildirmekte sıkıntılar yaşarlardı. Eğitim alanında zayıflık olduğu gibi insanların önemli bir kısmı cahil kalırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu