Okul

Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye

Ahmet teknoloji ile küçük yaşta tanışan günümüzün mühendisidir. Okullarda öğrencilerin eğitimine destek verilmesi için dağıtılan tablet ile hayatı değişmiştir. Küçük bir ekranın içine sonsuz bilginin sığabildiği kendisine hayranlık uyandırmıştır. Teknolojiye küçük yaşta gönül veren Ahmet, büyüyünce bilgisayarla ilgili bir şeyler üretebileceğini hayal ediyordu.

Lise eğitiminde yazılımcı olmaya karar verdi. Kendisinin yazdığı programlar sayesinde internet dünyasına yeni bir yüz getirebileceğine inanıyordu. İnsanlara faydalı olabilecek kadar büyük hayalleri vardı. Aklına takılanlardan biri uzay kirliliğine sebep olan uydular, uzay araçları olmuştu. Dünyamız kirlilik ile mücadele ederken uzaydaki kirliliği de önlemek için çalışmalar yapmak istemiştir. Uzun bir eğitim döneminin ardından artık yazılım mühendisi olarak mezun olmuştur. Küçük yaştan itibaren kurduğu hayalleri bir bir gerçekleştirecektir.

Teknolojinin insanların hayatını değiştirebileceğine inanmıştı. Uzay kirliliği için geliştirdiği yazılım sayesinde uzay temizleme aracını faaliyete sokmak istemiştir. Uzaya gönderilen araç kullanılmayan uyduları tanımlayarak onları imha etmekle görevliydi. Geliştirilen yazılım kusursuz bir şekilde insanlığa hizmet edecek güce sahipti. Uzun bir çalışmanın verimliliğini almaya başlamıştı. NASA ile ortaklaşa geliştirilen program dünyamızı daha güzel bir yer haline getirecekti.

Ahmet’in küçük yaştan itibaren gönül verdiği teknoloji büyüdüğünde verimini vermeye başlamıştı. İnsanlara yol gösteren, insanları geleceğe hazırlayan bir teknoloji haline gelmişti. Temiz bir uzay için çalışmalara başlayan cihaz uzayın temizlenmesin de etkili olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu