İlginç Bilgiler

Televizyonun İcadı Kısaca

Televizyonun tarihçesi, Televizyonu kim icat etti

Günümüze kullanışlı teknoloji aletlerinden birisi olan televizyon gündemi takip etmek ve boş zamanları değerlendirmek için önemlidir. Neredeyse her evde bir tane bulanan televizyonun icadını merak edenler için araştırmasını yaptık.

Televizyon 1900 yıllarında çalışmalar yapılmış ama başarılı bir sonuç alınamamıştır. Yeni bir çalışmayı 1924 yılında İskoçyalı Mühendis John Logie Baird televizyonu icat etmişti tam anlamıyla verim alınamıyordu tüplü çalışması gerektiğinden dolayı Philo Taylor Farnsworth olmuştur. İki mucidim katkıları ile ortaya tüplü televizyon çıkmıştır.

Tarihe televizyonun icadını yapan kişi olarak John Logie Baird oldu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte televizyonlar daha zarif ve ince olmuştur.

Sözlük anlamında tele-vizyon uzaktan-görme anlamına gelmektedir. Elektrik enerjisi ile çalışarak elektromanyetik sinyaller doğrutulsunda görüntü vermektedir. Ülkemizde ilk televizyon kanalı TRT olmuştur kısa zaman içersinde modern hayatın lüks elektronik aleti olmuştu.

26 Yorumlar

  1. Çok Güzel Kısa Sürede Yazdım.Yazmam 5 dk Mı Aldı . Hem Kısa Hemde Bol İçerikli Tamda İstediğim Gibi ! Kuruculara ve yardımcılarına Teşekkür Ederim .Emeğe SAYGI !

    1. Çok Güzel Kısa Sürede Yazdım.Yazmam 5 dk Mı Aldı . Hem Kısa Hemde Bol İçerikli Tamda İstediğim Gibi ! Kuruculara ve yardımcılarına Teşekkür Ederim .Emeğe SAYGI ! AYNEN

  2. Televizyon sözcüğü, Yunanca uzak anlamındaki tele ve Latince görmek anlamındaki visio sözcüklerinden, 20. yüzyıl başlarında türetilmiştir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu