Okul

Temizliğe Uymayan Kişiler Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşır

Temizlik kurallarına uymamak beraberinde sağlık sorunlarını getirir. Hiç farkına varmadan zorlu hastalıklarla karşılaşarak hayatımızın alt üst olması kaçınılmaz olur.

İlk olarak temizliğimize dikkat etmemek vücudumuzun direncini kırar. Hastalıklara sebep olan mikroplar vücudumuza girmesiyle beraber hasta olmamız kaçınılmaz olur. Ciddi hastalıklarla karşılaşarak vücudumuza kalıcı hasar verebilir. İleri boyutlarla ulaşan hastalıklar ölüm ile sonuçlanabilir.

Çevremiz tarafından da temizlik kurallarına oldukça hassasiyet gösterilir. Dikkat etmeyen insanlar ister istemez dışlanarak dışarıda tutulur. Toplum içine alınmadığı gibi onlar dışlanmak zorunda kalırlar. Görünüş olarak toplumda bakımlı ve temiz olunması gerekir. İşsiz güçsüz ve kendisine dikkat edilmeyen insanlar daima küçümsenmektedir. İş hayatı olsun insanlar karşısındaki kişinin en başta görünüşüne, kokusuna, bakımına bakar. Bunun dışında hareket ederek kendisini göstermektedir. Banyo yapmayan insanlar kötü kokularla karşılaşarak karşısındaki insanı rahatsız ederler. Çevre tarafından güzel karşılanabilmeleri için dikkat edilmelidir. Hastalık ve görgü kuralları gereğince bunlara dikkat etmelidir. İnsanlardan hiç beklenmedik tepkiler görmeniz kaçınılmaz olur. Toplum tarafından da saygı duyulmadığınız gibi kendinizi dışlanmış gibi hissedersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu