Sağlık

Tırnak İzi Nasıl Geçer

Tırnaklar, insanlarda ve hayvanların bir kısmında bulunan ve keratinden meydana gelen, parmakların uç kısımlarını örten tabakalardır. Uçları keskin olan tırnaklar, vücudun yüz, kol, boyun gibi bölgelerinde izlere, çiziklere neden olabilmektedir. Hoş olmayan bir görünüme neden olan tırnak izleri genellikle geçici bir sorundur. Tedaviye ihtiyaç duyulmadan tırnak izi geçmektedir. Fakat yüz güzelliğine dikkat eden kişilerin, yüzlerinde tırnak izlerini daha kısa sürede geçirmek için uygulayabilecekleri çeşitli doğal yöntemler de bulunmaktadır.

Yüzdeki Tırnak izleri ve Yara İzleri Nasıl Geçer?

Kantaron Yağı ile Tırnak izlerinden Kurtulun

Birçok hastalığa iyi gelen kantaron yağının tırnak izlerine de iyi geldiği bilinmektedir. Cildi onaran ve yenileyen bir özelliği olan kantaron yağı tırnak çiziklerinden oluşan izlerin ortadan kaldırılmasında, ayrıca ciltteki yanıklardan kaynaklı izlerin iyileştirilmesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Eczanelerden veya aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz kantaron yağını yüzünüzdeki veya cildinizdeki tırnak izi olan yere masaj yaparak sürün. Bir süre sonra derinin kendini yenilediğini ve tırnak izinin geçtiğini göreceksiniz.

Zeytinyağı ile Doğal Tedavi

Cildimize birçok faydası bulunan zeytinyağı, ciltteki izlerin olduğu yerlere sabah ve akşam uygulanır. Zeytinyağını sürdükten sonra, emilmesi için bir süre bekleyin. Ciltteki tırnak izlerinin kısa süre sonra ortadan kalkmasını sağlayan doğal bir tedavi yöntemidir.

Krem ve Merhemler

Tırnak ve yara izleri için üretilen çeşitli kremler ve merhemler bulunmakta. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürünleri kullanarak, kısa zamanda vücudunuzdaki izlerden kurtulacak ve daha estetik bir görünüme sahip olacaksınız.

Bir Yorum

  1. Benim yüzünde bir tane derin tırnak izi var bide küçük 5_6 tane var derin tirnak izi yaklasik bi sene olmuştur hala geçmedi kantoron yagini simdi sursem gecermi ???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu