Sağlık

Tırnak Uzatmanın Zararları Nelerdir?

Günümüzde bayanların bir kısmı el tırnaklarını gereğinden fazlaca uzatmaktadırlar. Uzmanların oldukça sakıncalı bir durum olarak nitelendirdiği bayanlarda tırnak uzatma durumu beraberinde çoğu zaman bazı olumsuzlukların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Peki tırnak uzatmak beraberinde ne gibi olumsuzluklara yol açmaktadır?Dilerseniz makalemizin de ana konusu olan bu sorumuza hemen cevaplar sunalım.

İşte Tırnak Uzatmanın Beraberinde Yol Açtığı Zararlar

  • Tırnakların daha kolay kırılmasına neden olabilmektedir.
  • Tırnak sağlığının riske girmesine neden olmaktadır.
  • Tırnak aralarına bakterilerin daha kolay ulaşmasına zemin hazırlamaktadır.
  • Bireyin enfeksiyonal hastalıklara daha kolay yakalanmasına zemin hazırlamaktadır.
  • Bireyin el yaralanması vakalarına daha kolay yakalanmasına zemin hazırlamaktadır.
  • İş hayatının daha az başarılı olmasına neden olabilmektedir. Uzmanlar bayanlarda tırnak uzatma konusunda bazı araştırmalar gerçekleştirmiş ve sonuç olarak oldukça ilginç veriler ortaya çıkmıştır.

Görüldüğü üzere tırnak uzatma beraberinde birçok olumsuzluklara neden olabilmektedir. Bu olumsuzluklar arasında ilginç olanı ise bireyin iş hayatından yeteri kadar verim alamaması durumudur. Bu konu hakkında yapılan bir araştırmaya göre tırnak uzatmayan bayanların tırnak uzatan bayanlara göre iş hayatlarında daha başarılı oldukları gözlemlenmiştir. Bununla birlikte bu konu hakkında yapılan başka bir araştırmaya göre tırnak uzatmayan bayanların tırnak uzatan bayanlara göre kendilerine olan özgüvenleri daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Dolaysıyla günümüzde bayanların farkında olmadan gerçekleştirdiği tırnak uzatma eylemi bayanların yaşamlarında bazı olumsuzluklara yol açabilmektedir. Makalemizde bayanlarda tırnak uzatma ve zararları hakkında sizlere bilgiler sunduk. Umarız bu konumuz hakkında sizlere yeteri kadar faydalar sunabilmişizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu