Sorular Cevaplar

Trafik Denilince Akla Ne Gelir

Trafik Denilince Akla Gelenler

Trafik hepimizin aklına karayolu, arabalar ve kazaları getirecektir. Ulaşım için kullandığımız karayollarında motorlu araçlar kullanarak insanların bir noktadan başka bir noktaya gitmek için kullandıkları güzergahları belirleyen yollardır. Trafikte kurallara uyulmadığı takdirde kazalar meydana gelir. Özel araçları olanlar toplu taşıma araçları yerine kendi imkanları ile gitmektedir. Yoğunluğun olduğu yerlerden dolayı stresli ortam olmaktadır. Nüfus çok olan İstanbul’da trafikte ilerlemek oldukça zordur.

Kazaların olup insanların hayatlarını kaybettiği yollardır. Kış aylarında buz tutan yollarda kayan araçların insan hayatlarını tehlikeye soktukları alan olmaktadır. Günümüzde trafik kazaları çok yaşandığı gibi özellikle bayram ve özel günlerde çok daha fazla oluyor. Sürücüler kadar yayalarında trafikte dikkatli olmalıdır.

Trafik yoğun olduğu kadar iki tarafında hür dikkat şekilde hareket etmeleri gerekir. Aracınızı kullanırken can tehlikesi olduğu unutmamalı. Trafiğe çıkacak herkes dikkatli olması gerekiyor. Yoldayken kendinizin ve yanınızdakinin hayatlarına değer veriyorsanız gideceğiniz yere biraz geç gidin ama sağ salim ulaşın.

trafik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu