Okul

Doğruluk İle İlgili Kompozisyon

Doğru Olmak İle İlgili Kompozisyon

Doğru olmak bildiğimiz üzere özü sözü bir olup sözünün arkasında olan kişidir. Bilgisi ve tecrübesi sayesinde doğruyu yanlışı ayıran kişileri kapsıyor. Toplum içersinde bu şekilde halk kahramanları bulunur. Mahallelerde bilirkişi olup sözüne saygı duyulanlardır. Tanıdıkça kişileri nasıl oldukları öğrenirler her zaman söylediklerinin arkasında duruyorsa ona saygı gösterirler.

Herkes tarafından doğruluk önemli yere sahiptir. Günümüzde pembe yalanlar oldukça fazla olup kimse tam sözünü yerine getirmezler. Doğruluk bize getirecekleri saygı ve sevgi olacaktır. İnsanlara niyetimizi gösterip söylediklerimizin arkasında olduğumuz sürece güven gösterirler. Güvenilen bir insanın sözü şerefi olarak görülür. Yalanlarla dolu bir dünyada insanların vicdanları rahatlamaz doğruyu söyleyerek onu da teselli etmiş oluruz.

Doğruluğun önemini bir kez daha görmüş olduk. Siz doğruyu söyledikçe kötülükler, olumsuzluklar hayatınızdan çıkıp başarı gelecektir. Hepimiz çoban ve kurt hikayesini biliyor olmalısınız. İnsanların bize güvenip değer vermelerini istiyorsanız o zaman doğruluktan şaşmayın.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu