Okul

Trafik İşaret Levhalarına Zarar Verenleri Uyarırım Çünkü

Trafik levhaları sürücülerin yol hakkında bilgi, uyarı, dikkat sahibi olmasını sağlıyor. Yol güzergahında karşılaşabilecek durumlar hakkında bilgilenir. Hız, geçiş hakkı, uyarılar, yolun bölünmesi ve güzergahı gibi bilgileri aktarır. Trafiğin sağlıklı olarak akması için levhaların bulunması gerekir. Karayolları genel müdürlüğü tarafından denetlenerek gerekli düzenlemeler yapılmakta.

Trafik levhaları bizim vergilerimiz ile alınmakta. Sürücüler ise buna dikkat ederek yolculuklarını kazasız belasız tamamlar. Levhaların zarar görmesi durumunda sürücüler bilgi sahibi olamaz, kaza oranları artar, tekrar yerine yenisinin koyulması giderlerimizi arttırır. Yolculuk esnasında herkes için uyarı niteliği taşımakta. Bu sayede düzenli yolculuklar yapılır, kazalar önlenir, yayalar yollardan geçişlerde sorun yaşamazlar. Levhalar can güvenliğimizi sağlar. Olmadıklarında trafiğimizin ne kadar karışacağını düşündüğümüzde hayatımız oldukça karışabilir. Uyarıcı levhalar sayesinde bir çok sorunun önlenmesi sağlanmakta.

Trafik levhaları olmasaydı eğer kazalar artardı. Can ve mal kayıpları artar ailelerin ocaklarına ateş düşerdi. Zarar veren kişileri uyaralım, dikkate alınmadığında polis memurlarına bildirelim. Sorumlu vatandaş olarak levhalar bizim malımızdır. Zarar görmesi insanların ve ekonomimizin zarar görmesine sebep olabilir. Dikkatli olursak eğer sorunların önüne geçebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu