Okul

Trafik İşaretlerinin Hayatımızdaki Önemi

Trafik işaretleri hayatımızda bize yol gösteren ve sürücüler ile anlaşmamızı sağlayan levhalardan oluşmaktadır. Sürücü uzak mesafeden gelse dahi işaretler sayesinde daha dikkatli olması gerektiğini bilmektedir. Kırmızı ışık yandığı zaman sürücülerin durması durması gerektiği, sarı ışıkta hazır olmalı ve yeşil ışıkla birlikte hareket etme haklarına sahip olurlar.

Bu sayede vatandaşlar ve sürücüler birbirleri ile anlaşmaktadırlar. Trafik kazalarının azalmasını sağlayarak ileride önlerine nelerin çıkacağını fark edebilirler. Trafik güvenliği konusunda iki tarafında bu kurallara uymaları gerekmekte. Ehliyet sınavlarında bu konuda gerekli eğitimi alabilirken internet üzerinden araştırma sonucu bilgi sahibi olabilirsiniz. Can ve mal kaybını artması için alınan önlemlerden birisidir Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından zarar görmüş levhalar tamir edilmektedir.

Trafik işaretlerinin talimatlarına uyulması can ve mal kaybımız için çok önemlidir, uyulmadığı durumlarda polislere bildirmekten çekinmemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu