Okul

Trafik Kazaları En Çok Hangi Mevsimde Olur Neden

Trafik ulaşımın sağlandığı çeşitli kurallarla denetlenen yerlerdir. Trafikte koyulan kurallar herkesin dikkat etmesi için vardır. Bir yerden başka bir yere ulaşım sağlamak için ulaşım araçları kullanılır. Trafikte yolculuk yaparken olası tehlikelere karşı dikkatli olunması gerekir. Kurallara uyulmadığında trafik kazaları meydana gelebilir. Sürücüler daha bilinçli olmasıyla birlikte kazalar minimum seviyeye indirilir.

Trafik kazalarının en sık yaşandığım mevsim kıştır. Havaların soğuması kar, sis ve don olaylarının yaşanması kazalara sebebiyet vermektedir. Yolları tuzlama ve temizleme çalışmaları yapılmamasından dolayı don meydana gelerek araçların kaymasına sebep olabilir. Olası kazalara karşılık kış lastikleri ve zincirlerle yola çıkılmalıdır. Don olaylarında trafik kurallarının ihlal edildiği zaman kazalara davetiye çıkarmaktadır. Kışın zorlu hava şartlarında yolculuk yapmak çok daha zordur.

Kış mevsiminin getirdiği olumsuzluklar kazalara sebep vermektedir. Kışa yönelik gerekli önlemler alındığı takdirde olumsuz etkilere karşı korunmuş olunur. Kış mevsiminde çok daha dikkatli olunması mümkündür. Geceleri hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde yollardaki sular dona dönüşerek araçların geçişi esnasında kayarak kazalara yol açar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu