Teknoloji

Tubidy Nedir, Ne İşe Yarar?

Cep telefonlarımızda günlük yaşantıda sıkça müzik dinleriz. Özellikle de toplu taşıma araçlarında, markete veya bir yere giderken ya da evde tamamen rahatlamak amaçlı olarak çok aktif olarak yaptığımız bir şeydir. Birde yeni bir müzik çıkmışsa hemen onu indirme ve dinleme içgüdüsü vardır. Telefonlarımıza çeşitli portallardan çeşitli programlar aracılığıyla müzik indirilmesini sağlarız. Herkesin kendine göre faydalı bulduğu ve kendine göre en iyi dediği programlar vardır.

Tubidy de günümüzde birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan bir müzik ve video indirme ve izleme servisidir. Bu programa telefonunuza indirerek veya tamamen internet üzerinden giriş yapabilirsiniz. İndirmek ya da izlemek istediğiniz müziğin ya da videonun ismini programdaki arama kısmına yazarak ara butonunuza basmanız yeterlidir. Yazmış olduğunuz müzik ya da video ismiyle alakalı ne kadar albüm mix ve şarkı, video varsa hepsini bulup size sunacaktır.

İstediğiniz klibi seçmek için üzerine tıklamalısınız. Yeni bir ekran açılacak ve bu ekranda seçtiğiniz müziğin mp3, mp4ve diğer gösterim biçimleri size sunulacaktır. Hangisi size uygunsa onu seçebilir isterseniz mp3 ya da isterseniz mp4 formatında indirebilirsiniz. Ya da hiç indirmeden direkt olarak izleyebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri tubidy size sunmakta ve izlemeyi ya da indirmeyi sizin tercihinize bırakmaktadır.

Sizde tubidy’nin sunmuş olduğu bu seçeneklerden size en uygun olanı seçebilir ve iste indirerek isterseniz de indirmeden sadece izleyerek istediğiniz video ve müziğe ulaşabilirsiniz. Bunun gibi daha birçok program bulunmakta ve hepsi de değişik kullanım seçenekleri sunmaktadır. Ancak hangileri daha ayrıntılı arama seçenekleri sunar yada hangileri hem indirme hem de indirmeye gerek kalmadan izleme imkanı sunar denemek gerekir. Kullanıcılarının yaptıkları yorumlara bakılacak olursa tubidy şimdilik müzik indirme ve video izleme programları arasında önemli bir yere sahip gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu