Okul

Türkiye Hakkında Kompozisyon

Türkiye, uğrunda can verebilecek kadar çok sevilen ülkedir. Her bölgesinin kültürü kendisine özgü yaşamları olan değerlimizdir. Vatanını sevmeyen bir insan olmaz, Türkiye’de vatanların vatanıdır. Medeniyetlerin ev sahipliği yaparak dünyayı değiştiren topraklar üzerinde kurulmuştur. Üzerinde yaşayan milyonlar severek sahip çıkacağı topraktır.

Vatanın değeri hiçbir şekilde ölçülemez. Uğrunda bugün yaşayanların ataları kanlarını dökerek almıştır toprakları. Vatanı olmayan insanı yurdu yoktur. Yerleri olmayan insanlar sürgünde olmaları kaçınılmazdır. Dillerini unuttukları gibi zaman içinde kültürlerini de kaybeder olurlar. Yaşadıkları yerlere uyum sağlamakta zorlandıkları gibi her zaman yabancı hissederler. Vatan ise insanların kendi insanı ile beraber vatan topraklarında özgürce yaşamalarıdır. Her bakımdan Türkiye değişilmeyecek konuma sahiptir. Üç tarafı denizlerle çevrili, verimli toprakları, hoşgörülü insanları ve bir günde dört mevsimi birlikte yaşamaktadır.

Türkiye insanların özgürce yaşayabileceği ülkemizdir. İnsanlar kendi vatanlarında yaşadıklarında kendilerini özgür mutlu hissederler. Aile olarak örf adetleri bir olup yaşamaları onları daima mutlu edici konumda olur. Türkiye her milletin hayran kaldığı ülkedir. Değişilmediği gibi ülkemizin dört bir yanı cennettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu