Okul

Türklerde Bağımsız Yaşama Duygusunun Önemli Olmasının Nedeni Nedir

Türkler tarih boyunca bağımsızlıklarına önem verdiler. Bağımsızlığına düşkün bir millet olmasının temelinde Türklerin göçebe hayat sürdürmeleri gelmektedir. Göçebe yaşayan Türkler hiçbir millete bağlı olmadan yaşamlarını devam ettirmişlerdir. Göçebe hayatın gerekliliklerinde at biniciliği de önem kazanmıştır. Atçılıkta uzmanlaşan Türkler eğiterek onları savaşlarda da kullanmışlardır. Türklerin bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkün bir millet haline gelmelerine zemin hazırlamıştır.

Bağımsızlık düşüncesi, özgürlük fikirlerini benimseyen Türkler için yaşamlarını daima özgür yaşamak ilk sırada gelmiştir. İnsanların özgür olmaları yaşamlarının önemi vardır. Göçebe yaşamlarını sürdürürken aynı zamanda özgürlüklerini korumuşlardır. Türk milleti geçmişten günümüze kadar bağımsızlıkları için mücadele etmiştir. Çanakkale Savaşında Türk milleti bağımsızlığını korumak için azimle, kararlılıkla mücadele etmiştir.

Türkler tarih boyunca kendi vatan ve bayraklarını korumak için canlarını hiç düşünmeden feda ettiler. Milyonlarca şehit veren Türk milleti bağımsızlığını ilelebet korumak için yemin etmiştir. Tarih boyunca kendilerini hakimiyet altına almak isteyen devletlere karşı mücadele ettiler. Yaşamlarını kendi özgürlükleri doğrultusunda şekillendirerek yaşamlarına yön verdiler. Türkler bağımsız aşama duygusunu daima kabullenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu