Okul

Ülkemizde Askerlik Neden Vatan Borcu Olarak Düşünülmektedir

Türk kültürü, gelenek ve göreneklerinde askerliğin yeri ayrıdır. Toplum içinde insanlar askerlik yapan insana adam gözü ile bırakır ve onun evlenmesini takdir ederler. Askerlik yapmayan kişilere iyi bakılmadığı gibi kültürümüzde kız verilmez. Askerlik yapmak vatan borcu olarak görülmüştür. Hepimiz üzerinde yaşadığımız toprağı korumalı zarar görmesini önlemeliyiz. Herkes için vatan borcu olarak görülen topraklar askerlik yaşına gelindiği zaman giderek görevini yerine getirmelidir. Ülkemizin her köşesine sahip çıkılması gerektiğinden dolayı görevimizi yerine getirmeliyiz.

Askerlik vatan borcu olarak görülür. Yaşadığımız vatanın bağımsızlığını korumalıyız, devamlılığını sağlamak için askerlik görevimiz için TSK bünyesinde dahil olmamız gerekmektedir. Zorunluluk olarak gösterilip vatanımızı en güzel şekilde koruyabiliriz. Annemizin, bacımızın, eşimizin ve çocuklarımızın rahat uyuyabilmesi için bizim askerlik görevimizi yerine getirmemiz gerekmiştir.

Vatanımızın toprağında yetişenleri yediğimiz gibi askerlikte vazifemiz olmuştur. Paralı askerler yeri geldiğinde ölüm korkusundan dolayı kaçıp gitmişlerdir. Vatanını en güzel şekilde koruyacak olan onun üzerinde yaşayan insanlar olacaktır. Yaşayan ailelerinin güvenliği ve namusunu korumak adına en güzel şekilde korumuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu