Okul

Ülkemizde Kutlanan Geleneksel Gün ve Bayram Adları

Ülkemizde dinin bütünleşmesiyle oluşan toplumun geleneksel ve dini bayramlara olarak hassasiyeti fazladır. Resmi bayramlar devletin tarihi boyunca önemli günleri gösterir. Cumhuriyet kurulmasıyla dönüm noktaları bayram kabul edilip her yıl düzenli olarak kutlanmıştır. Dini bayramlar ülkenin dini Müslüman olmasıyla etkin olmaktadır. Ulusal egemenlik sağlanmasıyla resmi bayramlar kutlanır olmuştur.

Geleneksel günler ve dini bayramlar birlik beraberliğin sağlanmasında önemlidir. İnsanların hedeflerine ulaşması ve gerçekleştirmesinde oldukça etkindir. Ramazan ve Kurban Bayramı dinen olarak önemlidir. Dini bayramlarımızda İslam dinine uygun şekilde yapılıp yerine getirilir. Birlik beraberliğin oluşmasında etkinlik gösterir. Her vatandaşın ortak değerleri onları birbirlerine yakınlaştırarak bütün yapandır. Dini bayramlarda büyükler ziyarete gidilerek insanlar coşku içinde yaşamlarını sürdürürler. Ülkemizde sevinçle ve heyecanla karşılanmaktadır.

Bayramlar insanların iple çektiği günlerden olup deli dolu yaşarlar. En sevinçli ve paylaşımların doruk noktalarına ulaştığı günlerdir. Paylaşımlarım ve yardımların arttığı günler olması toplumun her statüsünü memnun eder.

Milli bayramlarımız 4 tanedir.

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
– 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
– 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı
– 30 Ağustos Zafer Bayramı

Dini bayramlarımız 2 tanedir.

– Kurban Bayramı
– Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu