Okul

Umut İle İlgili Kompozisyon

Umutlar geleceğimizdir, hayatta kalmamızı sağlayan yaşama sebeplerimizdir. Umutlarımızı kaybettiğimizde beraberinde geleceğimizi kaybederek hayat mücadelesinden vazgeçeriz. Bir hedefimizin olması bize yaşam inancını kazandırır. En kötü günlerimizde dahi o anlardan kurtularak özgürlüğümüze ulaşmamız sahip olduklarımız umutla olur.

Yaşamımız boyunca her gün farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Yaşananlar bizi o kadar hayal kırıklığına uğratır ki içinden çıkamaz hale geliriz. O an her şey durur ve umudumuzu tamamen kaybettiğimizi düşünürüz, her şeyin öyle olmadığını ancak bir zaman sonra anlarız. Umutlar asla bitmez içimizdeki o ışığı yakaladığımız zaman gözlerimizin içi güler hayata daha güler yüzlü bakarız. Umut daima insanların yanında olur, insanların huzurla yaşaması için gereklidir. Karanlıktan aydınlığa ulaşana kadar mücadele etmeli umut ederek hareket etmeliyiz. Umudumuzu asla kaybetmemeliyiz, her şeyi kaybederiz ama umutlarımız bize tekrar onları geri kazandırır. Umudunu kaybetmiş birinin de her şeyini kaybetmiş olacağı da unutulmamalı.

Hayatta kayıplar yaşanabilir kendimizi çıkmazda hissetsek dahi bizi kurtaracak olan umutlarımız olur. Bugün halen geçerliliğini koruyan bu sözler yüz tutmuş bedenlerimizi tekrar canlandırandır. Hem kendi hem de çevremizde bulunan insanların huzura kavuşmasında yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu