Uzaktan Eğitim Nedir

Öğretmen ve öğrencinin aynı ortamda bulunmayarak teknolojiden yararlanarak verilen sanal eğitime denir. Örneğin internet üzerinden yayın yapılarak uzaktan eğitim verilebilir. Açık fakülte okuyan kişiler özellikle TRT kanallarında uzaktan eğitim alabilmektedir.

Uzaktan eğitim sayesinde öğrenciler ve öğretmenler rahat ortamda eğitime katılırlar. Bu sayede öğrenim kolaylaşarak insan hayatına olumlu etkiler bırakır. Okullarda burslu eğitim verildiği gibi maddi karşılık olmayacak şekilde TV programlarında yayın yapılabilmektedir. Ülkemizde de fakülte eğitimi, kamu eğitimleri yayından verilebilmektedir.

Ülkemizde yüksek öğretim kurumunu temsil eden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi köklü yüksek öğrenim kurumu olarak global anlamda uzaktan eğitim vermektedir. Tecrübeli eğitmenleri sayesidne TV ekranlarından yayınlarda uzaktan eğtimi sunmaktadır. Çeşitli programlarla beraber uzaktan eğitim verilerek öğrenimleri kolaylaştırılmaktadır. ANadolu Üniversitesi açıktan fakülte eğitimi almak isteyenler için eğitim programları vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz