Okul

Vakıf İle İlgili Kompozisyon

Vakıflar toplumsal düzenin sağlanmasının aktif rol üstlenen parçalardan biridir. Sosyal sorumluluk adında vakıflar sayesinde insanlara birbirleri ile yardımlaşarak huzurlu yaşamlarına planlar. İnsanların yardımlaşmalarını ve dayanışmalarına olanak sağlar. Köprü görevi üstlenerek zorda olanların yardım alacakları yerlerdir vakıflar.

Topluma hizmet amaçlı olarak çeşitli projeler, yardım görevliler tarafından yapılır. Kurumlardan uzak şekilde faaliyetlerini yürütürler. Devletin yetişemediği yerde vakıflar devreye girer. Zorda sıkıntı da olan herkese gerekli yardım ve desteği salarlar. Vakıflar kendi alanlarında yardımlaşmanın en iyi örneğidir. Yardımlar insanlara nasıl biri olduklarına yol gösterir. Osmanlı tarihinde dahi bir çok vakıf vardır bunlar yaşamları boyunca hizmet etmişlerdir. Yardımlaşmak gönül işidir, insanların gönlünden gelenleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için vakıfları aracı olarak kullanırlar. Zengini fakiri herkes gönlünden koptuğu kadar destek çıkar.

Faaliyetler sürdürülürken yanı sıra he vakfın kendine özgü ismi vardır. Amaçları doğrultusunda hizmetlerine kesintisiz olarak devam ederler. Yardımlaşmalar insanlar arasında barışı sağlar. Huzur ve refah içinde yaşayan bir toplum birbirine daha sıkı bağlarlar bağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu