Okul

Vakit Nakittir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Vakit yani zaman bizlere verilmiş en büyük ödüldür. Doğar büyür ve ölürüz. Bir ikinci yaşama şansımız yoktur. Bu nedenledir ki yaşadığımız her anın kıymetini bilmeliyiz. Dakika bir yana bir saniye öncesinin bile tekrarı yoktur. Yaşadığımız ömür denilen bu zaman diliminin kıymetini bilerek yaşamak boşa zaman geçirmemek, en güzel şekliyle değerlendirmek gerekir. Dinimiz de israf haramdır. Zamanı israf etmek Dinimiz açısından da hoş karşılanmamaktadır.
İşlerimizi zamanında yapmak bizlere çok şey kazandırır. Yaptığımız her şeyi zamana ve yere göre ayarlamak gerekir. Yaşamımızı düzgün bir şekilde idame ettirmek için de para kazanmamız gerekir. Para kazanmak zaman içersin de ki çalışmalarımızla olur. Birikimlerimiz hayatımızın geleceğine yön verir. Para kazanmak için zaman harcanır. Para ve vakit ilişkisi “vakit nakittir” sözü ile kısa özetlenmiştir.

Vaktin değerini bilirsek eğer israftan kaçınır hayatımıza devam ederiz. Zamanımızı boşa harcamak aslında kazanacağımız ve geleceğimizi kuracağımız paradan vazgeçmektir. Boş durmaktansa çalışarak kendimize faydalı olabiliriz. Güzel bir gelecek için bunların elde edilmesi bize kazanç getirerek kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu