Okul

Vatan Denince Aklınıza Ne Gelir

Vatan denildiği zaman aklımıza gelenler pahabiçilmez olur. En başta ülkemizin namusu, uğrunda ölen atalarımız, verilen mücadeleler, analarımız, bacılarımız ve yurttaşlarımız gelir. Bayrak, vatan, töre uğruna ölen milyonlar gelecektir. Vatanımız her bakımdan Türk milleti için önemlidir. Dünyalara değişilmeyecek kadar değerli olmaktadır.

Toprağını ekip biçtiğimiz, suyunu içtiğimiz vatan aklımıza gelecektir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan aynı gün içinde dört mevsimi yaşayan vatandır. Medeniyetlere ev sahipliği yapıp kültürel değerleri oldukça yükseklerde olan vatana sahibiz. Tarih boyunca korumak için milyonlarca askerimiz bu topraklar uğrunda ölmüştür. Vatan demek evimizdir, kokusu ve insanı ile kendimizi en rahat hissettiğimiz yer olmaktadır. Savaşlar yapılarak topraklar kazanılmış yurt edinilmiştir. Peygamber efendimizin İstanbul’u fethi için söylediklerini düşünmek lazım, Constantine’yi fetheden komutanın ne güzel komutan, askerin en güzel asker olduğu dile getirilmiştir.

Vatan bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü sağlar. Özgürce yaşıyorsak eğer sahip olduğumuz vatandır. Dinimizi ve inanışlarımızı yaşayabiliyorsak vatanımız sayesinde olduğunu unutmamalıyız. Vatan bize her şeyi anlatır. Geçmişimizi ve geleceğimizden kalma örf ve adetlerimizi yaşayabileceğimiz büyük toprak parçasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu