Okul

Vatan İle İlgili Kompozisyon

Vatan sadece üzerinde yaşadığımız bir toprak parçası değildir. Vatan uğruna nice canlar verilmiş ve topraklar kazanılmıştır. Kendisine özgür bir bayrağı, bağımsızlığı, milli marşı olup üzerinde insanların yaşadığı sınırları çizilmiş toprak parçasına vatan denir. Toprak parçasının vatan sayılması için kan dökülmesi ve zaferler kazanılması gerekmektedir. Vatan millet için kutsal değerlerden olup yaşamlarını devam ettirebilirler.

Vatana olan sevgimiz bizi yüceltir. Vatanın savunmasına imam dolu göğsümüz ve inancımız olmuştur. Uğruna milyonlarca şehit vermiş olduğumuz vatan parçasının manevi değeri çok yüksektir. Atalarımız vatanımızın korumak için geride çocuklarını, eşlerini bırakarak cephelerde savaşmışlardır. Bir çoğu geri dönemediği gibi geride dul eş, yetim bırakmışlardır. Atalarımızın bize emanet ettiği cennet vatanımız korumak için gerektiğinde cephelere giderek mücadele vermeliyiz.

Binlerce yıldır hakimiyet kurduğumuz toprakların değeri yüksektir. Atalarımız tarafından bırakılan bu toprakların korunmasını sağlamalıyız. Kutsal topraklarımızı ve vatanımızı korumak adına en büyük vazifemizi üstlenmeliyiz. Bugünün gençleri yarının ülke yönetimde söz hakkı sahibi olacak kişiler olmuştur. Koruyarak muhafaza etmek bizim görevimizdir. Atatürk’ün gençliğe hitabesinde damarlarımızda akan asil kanda o kudretin bulunduğunu anlatır.

59 Yorumlar

 1. çünkü vatan çok önemlide ondan yani kötülüne demedim iyiline dedim canım 😇😊😍😗😻😽👪👰💞💖🐥💐💒

 2. Cok guzel yrn hoca sınavda sorunca bn bunlari yazınca nedıyebılıcek acaba😊😊😂😂

 3. çok güzel ben beğendim ama inşallah hoca interneten yaptığımı anlamaz ya offff anlarsa artık hoca azıma…………… yaptı yani offffff

 4. Bence de güzel. Ama biraz daha uzun yapsaydınız keşke. Gerçi hocalarımız bu ödevi bize veriyor. İnternetten yapın demiyorlar. Ben zaten kendi cümlelerimi kattım aralara. Güzel çok iyi bence..

  1. Hiç adil bir şey değil onu hak etmedin sonucta kendin yapmadın üstüne yalan söyledin daha büyüğü kul hakkına girdin

  1. Ben de çok emin değilim açıkçası… Hocanın dediği gibi bir kompozisyon değil.Ben böyle bir şey arıyorum :
   1. Tanım
   2. Benzetme
   3. Karşılaştırma
   4. Atasözleri ve deyimler
   5. Örnekleme
   6. Alıntı yapma

   1. benvatanı çok seviyorum sizdesevin vatan sevilmezmi vatanı sevmeyen bizim için hiçönelideyildir vatanı sevelim hep destek olalım😇😙🐩🐁🐥🐋🐆🚑🚁💐🌟🌠♣♥

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu