Okul

Vatan ve Bayrak Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Vatan Bayrak İle İlgili Kompozisyon, Vatanla İlgili Kompozisyon

Vatan ve bayrak Türk ulusunun en önemli öğelerinden birisi olmaktadır. Cephelerde savaşılırken vatan uğruna nice canlar verilmiş olup Türk toprağının bir parçası dahi düşman ellerine bırakılmamıştır. Bayrak milletimizin şehitlerimizin kanından ilham alınarak kabul edilmiştir. Bağımsızlığımızın sonsuza dek süreceğini gösterir. Bayraklara olan sevgi ve saygı azaldığı zaman vatan değerlerini kaybeder.

Vatanını seven bir kişi gerektiğinde her şeyi yapabilir. Gerektiği zaman canını dahi vermeye hazır olmakta. Atalarımız bayrağımızın gökte dalgalanmasını sağlamak, vatan toprağının bir gram alınmasını önlemek için mücadele vermiştir. Nice şehidimiz oldu bu uğra. Canlarını verenler bizlerimizin ağabeyleri, babaları, dedeleri olmuştur. Onların bizlere emanet bıraktığı en önemli iki öğemiz bayrak ve vatan olmaktadır.

Bayrağın yere düşmesi bir vatanın bağımsızlığının kaybolmasıdır. Devamlı olarak gökte dalgalanan bir bayrak olduğu sürece evimizin içersinde huzurla uyuyabiliriz. Vatanımızdan ayrılarak komşu ülkelere dahi geçsek burnumuzda tüter. Vatanınıza sahip çıkarsanız oda size sahip çıkar her zaman göklerde bayraklarınızı dalgalanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu