Okul

Vatanseverlik İle İlgili Kompozisyon Örneği

Doğduğu, büyüdüğü, yiyecek aş bulduğu topraklara karşı insan sevgi besler. Zaman içerisinde saygı değer kazanarak ortaya vatanseverlik çıkar. Yaşadığı vatan topraklarında özgürce konuşabilmek, yaşamını devam ettirebilmek, ana dilini konuşabilmek değerlidir. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşanan vatan topraklarında insan sevgi duyar.

Geçmişten günümüze vatan topraklarının bağımsızlığının kazanılması için milyonlarca şehit verildi. Atalarımız, annelerimiz vatan için canları pahasına mücadele etti. Düşman işgalinde olan illeri kurtarmışlar, bizlere özgürlük getirmişlerdir. Bizler için canlarını veren atalarımızın hikayelerine şahit olmak vatanımıza olan aşkımızı bir kez daha gözler önüne seriyor. Yüce makama ulaşan şehitlerimiz sayesinde evimizde huzurla uyuyor yaşamımızı sürdürüyoruz. Bugün bizlerde hayatımızı özgür şekilde devam ettiriyorsak vatanımız sayesindedir.

Bizler atalarımızın, annelerimizin evlatlarıyız. Vatanları için canını veren şehitlerin kardeşleriyiz. Gerektiğinde vatanımızı korumak için savaşmamız gerekecek. Canlarımız pahasına savaşacağız. Ülkemizi işgal etmek isteyenler olacak, gerek canımızı vererek önlerine geçeceğiz. Vatan sevgisi en derinden yaşanır, öyle de hissedilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu