Okul

Vefa İle İlgili Kompozisyon

Vefalı olmak insanlara değer vermenin tanımıdır. Yapılanlar unutulmamalı gün geldiğinde karşılığının verilmesi gerekmektedir. Güzel davranışlarda bulunsan insan güzelliklerle karşılaşır. Hoş güzel davranan birine de güzel davranılarak yol gösterilmektedir.

Vefa duygusuna sahip insan daima saygı kazanır, sevilir, toplum içinde sözü geçer. Yapılanlar unutularak hainlik içerisinde bulunulmamalı. İyilik yapan kötülük gördüğünde döner dolaşır yine sahibini bulur. Vefalı insana herkes yardım etme çabasında olur, bilir ki bir gün dönüp dolaşıp yardım edecvektir. Vefa davranışlara sadık kalmaktır, gün geldiğinde karşılığı ödenmesi gerekir. Vefad duygusuna insanların yanı sıra tüm canlılar hisseder. Fakat insanlar diğer canlılardan üstün olduğundan en yoğun hissedendir. Vefa duygusunu hisseden ve ona göre davranan kişilere vefalı denir. Toplumda vefalı insanın hem kendisine saygısı vardır hem başkalarına. Parmakla gösterilecek sayılı insanlar olmaktadır.

Hayatın her alanında vefaya yer vermeliyiz. Bize hissettirilen o güzel duyguyu hissetmeli en güzel şekilde yaşamamız gerekmektedir. Duygunun tadını çıkarmalı değer vererek hayatımıza yön vermemiz de mümkündür. Güzel bir hayat için iyiliklerin günü geldiğinde karşılığı ödenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu