Teknoloji

Vlog Nedir? Nasıl Çekilir?

Vlog son zamanların en popüler etkinliklerinden olarak karşımıza çıkıyor. Vlog, videolog olarak karşımıza çıkmıştır. Günlük hayatımızı takipçilerimiz ile paylaşmak istediğimiz anları paylaşırız. Gün boyunca dışarı çıktığımızda hangi etkinliklerde bulunduğumuzu videomuza alarak yapabiliriz. Takipçilerimiz için hazırlanmış özel videolarımız olmaktadır. Bugün yaptığımız her şeyi, günümüzün nasıl geçtiğini anlatmanın en doğal yoludur. Çekilen videolar youtube gibi sosyal medyalarda paylaşılarak insanların ulaşılmasını sağlarız. Youtube kanalımız varsa günümüzü çekerek paylaşabiliriz.

Vlog Nasıl Çekilir?

Vlog çekmeye başlamadan önce G+, Youtube, Facebook gibi sosyal medya hesaplarının açılması gerekmektedir. Sosyal medya isimlerinin aynı olmasına dikkat etmeliyiz.

İyi bir Vlog kamerasına ihtiyacımız vardır.

Her gün video yayınlamaya özen göstermeli, takipçilerimizi eğlendirmeli ve mutlu etmeliyiz.

Sosyal medya fenomenleri ile ortak videolar çekmek takipçi sayımızı arttırır.

Ünlü vlogcuları takip ederek onların şablonlarından oluşturabiliriz.

Videolarda kendimizi tanımayı ve izleyiciler ile konuşmayı unutmamalıyız. Onları eğlendirmemiz demek başarılı vlog çektiğimizi gösterir.

Videolarda kendimizi göstererek ne halde olduğumuzu ifade etmeliyiz. İnsanlar bizi tanımak isteyeceğinden dolayı kendimizi gizlememeli, hayatımızdan kesintilere yer vermeliyiz. Konuşurken rahat olmalı stres yapmayarak kendi halimizle bırakmalıyız.

Videolara efekt ekleyebiliriz, mesela ışık efekti sayesinde yürümemizi hızlandırmamız mümkündür.

Gereksiz ayrıntılardan videoları temizlemeliyiz. Saatlerde video çekilebilir ama düzenleyerek eğlenceli yerleri ekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu