Sorular Cevaplar

Vücudumuz Kaç Bölümden Oluşur

İnsan vücudu oluşturan üç temel bölüm vardır. Bunlar baş, gövde, kollar ve bacaklar kısmıdır. Üç bölüm canlılık faaliyetlerinin yürütülmesi ve devam ettirebilmek için gereklidir. Dokular organları, organlar ise sistemleri meydana getirir. Canlı içinde yer alan organlar vücudumuzun düzenli olarak çalışması ve devamlılığı için gereklidir. Bir insanın vücudu doğada yer alan en gelişmiş yapıdır. Şuana kadar evrende yaşayan tek akıllı varlıklar insanlar kabul edilmektedir.

Baş Kısmı
Vücudumuzun yönetildiği kısım baş kısmımızdır. Merkezi sinir sistemimiz burada bulunur. Duyu organlarımızın birçoğu da baş kısmımızda yer alır. Göz, burun, kulak, ağzımız toplamda dört duyu organımız vardır. Görme işimizi gözlerimiz yerine getirir, koklama işimizi burnumuz, işitme işimizi kulaklarımız, tatma işimizi ağzımız yerine getirmektedir.

Gövde Kısmı
Gövde iç organlarımızın bulunduğu yerdir. Boyun ve belimize kadar olan kısımdır. İç organlarımız kaburgalarımızın iç kısmında bulunur. Yaşamsal faaliyetimizi sağlayan kalbimiz sol tarafımızda bulunur.

Kollar ve Bacaklar Kısmı
Kollar ve bacaklarımız günlük işlerimizi yapabilmemiz ve hareket edebilmemizi sağlar. Hareket sistemini oluşturan yerlerimizdir. Arka ve ön kol olmak üzere kollarımız ikiye ayrılır. Ellerimiz ve ayaklarımızda doğrudan bileklerimize bağlıdır. Kol ve bacak kısmı belimizden aşağıyı kapsamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu