Teknoloji

Whatsapp Gönderilen Mesajı Silme

Whatsapp kendini geliştirmeye devam ederken yakın zamanda yaptığı açıklama da “mesajı silme” özelliği getirdi. Değişim ve yeniliklere açık olan Whatsapp daha önce Skype’de olduğu gibi mesajı geri alma özelliğini güncelleme ile getirmeyi düşünüyor. Yazılı, sesli ve görsel görüşmelerde kullanıcılar yanlışlıkla ya da doğrudan gönderdiği mesaj, ses ve görüntüleri silme imkanı sunuyor. Kullanıcılar için daha geniş kullanım imkanı sunuyor.

Kısa süre önce yapılan açıklamada mesajı geri alma özelliği getirileceği duyurulmuştu. Şimdiye kadar gelmesi beklenen özellik kullanıcılara sunuldu.

Whatsapp Mesajı Geri Alma Nasıl Kullanılır?

Android, İphone ve Windows Phone modellerde whatsapp mesajı silme işlemi aynıdır. Yapmanız gereken mesajın üstüne basılı tutmalı, ardından Geri Al dokunarak mesajınızın silinmesini sağlayabilirsiniz.

Mesajınızı geri alma işlemini tamamlamış olacaksınız. “Mesaj geri alındı” yazısı ile karşılaşacaksınız. Özellik şimdilik beta kullanıcılara açık ileri de yeni sürümlerle birlikte yayınlanması bekleniyor. Whatsapp uygulamanızı son sürüme güncelleyerek yayınlandığı andan itibaren kullanmanız mümkündür. Şimdilik güncellemenin yeni sürümle birlikte gelmesi beklenmelidir. Gönderdiğiniz mesajları silebilmek için 5 dakikayı aşmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kalıcı olarak karşı tarafa iletilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu